Eseménynaptár

2019. július
H K SZ CS P SZO V
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       

Hírek

2018. május 02.
A húsvéti sonka hagyománya 7000 család örülhetett a húsvéti ajándéknak

Erzsébetváros önkormányzata idén is megrendezte nagysikerű húsvéti sonkaakcióját az ünnepeket megelőzően, március 26. és 28. között. A húsvétot a kereszténység második legnagyobb ünnepeként tartják számon, melyet vallásos és kevésbé vallásos emberek egyaránt ünnepelnek hazánkban. A húsvéti hagyományok és szokások, mint például a locsolkodás vagy a sonka, tojás, kalács fogyasztása életünk részévé vált, és szinte elképzelhetetlen ezek nélkül az ünnep. A húsvét – ahogyan az nevében is szerepel – az ünnep előtti 40 napos böjti időszakra utal, amely hamvazószerdán kezdődik, és nagyszombat estéjén ér véget. Ezt követően kerülhet hús – leggyakrabban sonka – a húsvéti asztalra, melyet a hagyományos paraszti házaknál a téli disznóvágáskor füstöltek meg.
 

A kerület vezetése hagyományainkból kiindulva füstölt sonkával ajándékozta meg az Erzsébetváros Kártyával rendelkezőket húsvét előtt, melyet a Garay téri piacon vagy a Klauzál Téri Vásárcsarnokban tudtak átvenni az érdeklődők. A kezdeményezés már a tavalyi évben is rengeteg lakost vonzott, s ez idén sem volt másképp. A háromnapos program ideje alatt 7000 darab sonkát adott át az önkormányzat az arra jogosultaknak. A különböző kedvezmények és akciók a +Discount logóval ellátott Erzsébetváros Kártyával vehetőek igénybe, ezért ha valaki még régi típusú kártyával rendelkezik, annak cseréjét elintézheti a Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálati irodáin, ügyfélfogadási időben. 

Az akcióból megmaradt, lakosság által át nem vett sonkákról is gondoskodtak: azokat még nagypéntek előtt kerületi egyházak, illetve karitatív, jótékonysági szervezetek részére juttatták el, hogy a leginkább rászorulók számára is szebbé tehesse az ajándék az ünnepet. Az önkormányzat jóvoltából a következő szervezetek részesültek az ajándék sonkákból: Árpád-házi Szent Erzsébet Plébánia, Budapest-Fasori Református Egyházközség, Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség, Wesselényi Utcai Baptista Gyülekezet, Budapesti Görögkatolikus Egyházközség, Klauzál Téri Református Gyülekezet, Golgota Keresztény Gyülekezet, Román Ortodox Egyházközség – Holló utcai kápolna, Budapesti Autonóm Gyülekezet Keresztény Egyesület, Rózsafüzér Királynéja Plébánia – kápolna, Belvárosi Gyülekezet, Baptista Szeretetszolgálat, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Családok Átmenti Otthona, Myrai Vallási Közhasznú Egyesület és a Heti Betevő Egyesület.

Keresés az oldalon

Elérhetőségek

E-mail:

Telefon: 1-462-3204, 1-462-3205

Fax: 1-342-4732

Lev. cím: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 6.

Hírlevél feliratkozás

Névjegy: Vattamány Zsolt

2006 -
Egyéni választókörzetben megválasztott önkormányzati képviselő
2006 - 2008
Fidesz frakcióvezető helyettes
2008 - 2010
Fidesz frakcióvezető
2010 -
Polgármester

Ajánlott linkek